Dęblin: Wojskowi rozpoczęli loty “Bielikami”

Wczoraj 41. Baza Lotnictwa Szkolnego rozpoczęła praktyczne szkolenie lotnicze. Panujące warunki atmosferyczne, ilość zachmurzenia i podstawy chmur, umożliwiają wykonanie lotów według przyrządów IFR (Instrumental Flying Rules) – poinformował Dariusz Karwowski z 41.BLSz.

Jak dalej informuje, 11 stycznia załogi samolotów M-346 „Bielik”, po zapoznaniu się z warunkami pogodowymi panującymi na lotnisku i w rejonie lotów oraz uzyskaniu wskazówek od Asystenta Pilota Operacyjnego Lotów, wyszły z domku pilota i udały się do samolotów.

– Pierwsze w nowym roku misje polegają na wykonaniu lotu do strefy i wykonanie tam planowanego zadania, które zakończy się zajściem do lądowania według przyrządów. Pozwoli to na podtrzymanie nawyków w tym elemencie lotu oraz oswojenie się z lotem w chmurach podczas ich przebijania po starcie i przed lądowaniem – wyjaśnia Karwowski. – Wyposażenie naszego lotniska w pomoce nawigacyjne i systemy znajdujące się na pokładzie „Bielika” zezwalają na bezpieczne wykonywanie precyzyjnego podejścia do lądowania według przyrządów – zapewnia.

– Życzmy więc naszym pilotom dobrej pogody i bezpiecznych lotów – dodaje.

inf.,fot. 41 BLSz/st. szer. Andrzej PRZYBYŚ