Maciejowice: Szczęśliwy finał poszukiwań. 37-latek zgubił się w lesie

Sobolewscy policjanci odnaleźli 37-latka, który wracając na skróty do domu, stracił orientację w terenie. Mężczyzna zdążył przekazać żonie jedyną informację, że jest głęboko w lesie i potrzebuje pomocy, ponieważ jest wyziębiony. Po tym jego telefon przestał odpowiadać. Szybka wymiana informacji oraz liczne siły i środki służb mundurowych, zaangażowane w akcję, przyczyniły się do odnalezienia mężczyzny.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj przed godziną 22. Do dyżurnego garwolińskiej komendy wpłynęło niepokojące zawiadomienie.

– Zgłaszająca poinformowała, że zadzwonił do niej mąż, który przekazał, że znajduje się w lesie pomiędzy Maciejowicami a Kawęczynem. Chciał na skróty wrócić do domu, jednak stracił orientację i teraz nie wie, gdzie się znajduje. Jak wynikało z przekazanych informacji, mężczyzna upadł na ziemię, nie jest w stanie się podnieść i jest mu zimno. Tej nocy warunki pogodowe były bardzo trudne. Temperatura powietrza była niska, dlatego trzeba było działać szybko. Przebywanie w takich okolicznościach przez dłuższy czas mogło doprowadzić do wychłodzenia organizmu, zagrażającego życiu i zdrowiu 37-latka – wyjaśnia mł.asp. Małgorzata Pychner, oficer prasowy KPP Garwolin.

W komendzie ogłoszono alarm i zorganizowano akcję poszukiwawczą. Zaplanowano użycie psa tropiącego oraz drona. Wsparcia policjantom udzielili funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Garwolina oraz druhowie ochotniczych straży pożarnych. Mundurowi przeszukiwali pobliskie pola i tereny leśne, których obszar wytypowano na podstawie danych ostatniego logowania telefonu mężczyzny.

Po około 3 godzinach nieprzerwanych poszukiwań, policjanci z Sobolewa zwrócili uwagę na ślady, które w jednym miejscu prowadziły do lasu.

– Sprawdzając uważnie ten teren, odnaleźli leżącego na ziemi w zaroślach 37-latka. Miejsce to było trudno dostępne, dlatego dowodzący akcją Naczelnik Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie musiał pieszo przejść przez las, aby wskazać załodze karetki pogotowia drogę dojazdową. Odnaleziony mężczyzna trafił pod opiekę medyków – mówi mł.asp. Pychner.

W poszukiwaniach uczestniczyło policja, 2 zastępy JRG Garwolin, OSP Maciejowice, OSP Łaskarzew, OSP Podwierzbie, OSP Podłęż, OSP Sobolew i ZRM.

inf.KPP Garwolin,fot. OSP Maciejowice