Puławy: Paweł Gral oddał ponad 30 litrów krwi

Sierżant sztabowy Paweł Gral z Komendy Powiatowej Policji w Puławach został odznaczony orderem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Ministerialne odznaczenie nadawane jest honorowym dawcom krwi, którzy w wybitny sposób przyczynili się do ratowania ludzkiego życia i oddali co najmniej 20 litrów krwi. 

– Paweł pełni służbę w Policji od 16 lat. Obok niesienia pomocy ludziom w zakresie bezpieczeństwa, od kilkunastu lat dzieli się z innymi tym co posiada najcenniejszego – własną krwią. Dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał jej już ponad 30 litrów – mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Jak sam przyznaje, do zostania honorowym dawcą krwi przyczyniła się głęboka chęć pomocy w ratowaniu życia i świadomość, że oddając krew może realnie pomóc uratować ludzkie życie.

– Oddając krew, nasz kolega jednocześnie szczerze zachęca innych do czynienia tego samego. Każda akcja honorowego krwiodawstwa przyciąga kolejne osoby i w ten sposób grono osób pomagających innym wrócić do zdrowia, stale się powiększa – mówi podkom. Rejn-Kozak.

inf.,fot.KPP Puławy