Ryki: Promile, kolizja i ucieczka

Kierujący renault jadąc drogą powiatową na wysokości Bazanowa Starego (gm. Ryki) doprowadził do kolizji z volkswagenem, a po zdarzeniu odjechał. Ruszył za nim kierowca volkswagena z pasażerem i po zatrzymaniu pojazdu uniemożliwił dalszą jazdę. Okazało się, że 51-letni sprawca kolizji w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu.

Dyżurny ryckiej komendy został powiadomiony, że na drodze powiatowej na wysokości  miejscowości Bazanów Stary kierujący samochodem marki Renault doprowadził do kolizji z volkswagenem, a następnie oddalił się z miejsca.

– Zgłaszający wraz z pasażerem pojechali za uciekającym, który poruszał się niepewnie i nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Po zatrzymaniu pojazdu i otworzeniu drzwi poczuli od kierującego woń alkoholu. Następnie ujęli kierującego i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Po zdarzeniu zadzwonili na numer alarmowy – mówi st.asp. Agnieszka Marchlak, oficer prasowy KPP Ryki.

Policjanci na miejscu zastali zatrzymanego przez pokrzywdzonych kierowcę renault. Był nim 51-letni mężczyzna.

– Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący renault miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi z uczestników kolizji, kierujący volkswagenem, był trzeźwy. Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca renault na wysokości miejscowości Bazanów Stary skręcając w prawo, uderzył w volkswagena, który wyjeżdżał z drogi podporządkowanej, a potem odjechał z miejsca zdarzenia – informuje st.asp. Marchlak.

Policjanci zatrzymali kierującemu renault uprawnienia do kierowania pojazdami. 51-latek przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i za spowodowanie kolizji.

 

inf. KPP Ryki/fot. pixabay