ZSO w Dęblinie ma 4 stypendystów programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021/2022”

Początek nowego roku zaowocował sukcesem dla uczniów ZSO w Dęblinie. Czworo uczniów szkoły zostało beneficjentami tegorocznej edycji programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych”.

W gronie stypendystów znaleźli się: uczennica klasy 7b SP nr 5 – Marlena Nawrotek, Olimpia Ciepielewska z klasy 1a LO, Weronika Dąbrowska z klasy 3b LO oraz Jacek Pietrzak z klasy 3a LO.

– Tak silny skład uczniów ZSO w tegorocznej edycji jest powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej i rodziców. Warto rozwijać swoje pasje i promować wartość edukacji w społeczności lokalnej, ponieważ inwestowanie w wiedzę to przepustka do realizacji marzeń, satysfakcja oraz inspirowanie innych do podejmowania wyzwań – czytamy w komunikacie ZSO. – Serdecznie gratulujemy Marlenie, Olimpii, Weronice i Jackowi i życzymy kolejnych sukcesów – dodają.

W zeszłorocznej edycji takie stypendium otrzymała Weronika Dąbrowska z ZSO.

Projekt „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021 – 2023” opiera się na udzielaniu wsparcia finansowego najzdolniejszym uczniom, którzy spełnią wymagane regulaminem kryteria i uzyskają najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym. O przyznanie stypendium mogą ubiegać się pełnoletni uczniowie, szkoła oraz rodzice. Stypendyści otrzymują w ciągu 10 miesięcy wsparcie finansowe, które mogą przeznaczyć na dofinansowanie sprzętu, pomocy dydaktycznych i rozwijanie swoich pasji.

Program realizowany jest przez Województwo Lubelskie w oparciu o projekt pozakonkursowy „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021 – 2023”.

Jacek Pietrzak uczeń klasy 3a LO

inf.,fot. ZSO