poniedziałek, 26 lutego, 2024
Kraj i światRegionSPONSOROWANEWiadomości

Zakupy na raty to możliwość jaką oferuje nam wiele sklepów

Kwota zostaje rozłożona na część, które będą mniej odczuwalne niż sytuacja, kiedy mielibyśmy pokryć całą opłatę. Nie uszczupli to więc mocno domowego budżetu.

  1. Zakupy na raty, czy warto?
  2. Kto otrzyma kredyt?
  3. Dokumentacja online

Zakupy na raty, czy warto?

Zacznijmy, raty online będą wpłacane bezpośrednio na dany bank, w którym jesteś zarejestrowany. Dzięki temu czynności faktyczne, które musisz wykonać są zminimalizowane. Ponadto comiesięczna rata może być tak ustawiona, że będzie sama pobierana z konta bankowego. Chroni to przed ewentualnym opłacaniem odsetek w skutek spóźnienia się z zapłatą. Czasem dopuszczalna jest możliwość, w której pierwsze raty jesteś zobowiązany zapłacić po jakimś czasie, takie odwleczenie może być bardzo korzystne.

Jeżeli przekonało Cię to znajdź stronę internetową kupujwratach.pl. Tam każdy przedmiot ma określoną wysokość oraz liczbę rat, a przejrzystość strony pomoże Ci się odnaleźć. Nie musisz się bać kredytu kiedy raty są tak jasno przedstawione! W asortymencie znajdziesz sprzęty AGD, ubrania oraz akcesoria. Wybierz produkt, który Cię interesuje, a po dokonaniu wszelkich formalności towar wyślemy na wskazany przez Ciebie adres. Przekonaj się jak prosto działają zakupy, kiedy zawieramy kredyt ratalny.

Kto otrzyma kredyt?

Kredyt ratalny jest przyznawany osobom, które posiadają stałe źródło dochodu, a kwota kredytu zależy od naszej zdolności kredytowej oraz wysokości zarobków. Bank musi wyrazić zgodę na kredyt oraz wysokość raty. Określa również okres kredytowania. W razie odmowy ma obowiązek natychmiastowego informowania swoich klientów, że wniosek o kredyt został odrzucony.

Umowę kredytową zawieramy z bankiem przez przedsiębiorcę, który występuje w charakterze pośrednika kredytowego. To on wysyła za Ciebie wniosek ratalny. Po zawarciu umowy kredytowej klient zobligowany jest do opłat.

Po akceptacji klient wiąże się umową kredytową ze swoim bankiem. W celu weryfikacji tożsamości należy wykonać symboliczny przelew na rachunek banku. Pamiętaj jednak, że przystępując  do umowy kredytowej nie możesz w trakcie trwania spłaty odrzucić kredytu ratalnego.

Dokumentacja online

Zakupu dokonujesz w dogodnym terminie nie wychodząc z domu. Podobnie jest ze zgłoszeniem do swojego banku odpowiednich dokumentacji.

Umowa kredytowa może zostać zawarta w formie elektronicznej. Co więcej dokonujemy tego przy zachowaniu minimum formalności ponieważ robi to za nas pośrednik kredytowy. To on kontaktuje się z bankiem np. Alior Bank lub Santander Consumer Bank. Za jego pomocą wysyłany jest wniosek kredytowy.

Decyzję kredytową otrzymasz po tym jak bank sprawdzi, czy nie zostałeś wpisany do krajowego rejestru sądowego. Nie musisz odwiedzać swojego banku. Również decyzję kredytową odbierzesz zdalnie. Dokumentację kredytową oraz podpisaną umowę możesz pobrać i zachować.