Dęblin: Pijani rowerzyści zapłacą za przejażdżkę po 2,5 tys. zł

Dwóch nietrzeźwych rowerzystów, którzy wybrali się razem na przejażdżkę po Dęblinie zatrzymali policjanci ryckiej drogówki. Kierujący rowerem 23-latek miał 2 promile alkoholu, a jego 18-letni kolega ponad promil. Pijani cykliści zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

W piątek wieczorem funkcjonariusze ryckiej drogówki zatrzymali do kontroli parę rowerzystów. Podejrzewali, że mogą być nietrzeźwi. Młodzi ludzie wybrali się razem na przejażdżkę po Dęblinie, która drogo ich kosztowała. Kierujący rowerem 23-latek miał 2 promile alkoholu, a jego 18-letni kolega miał ponad promil alkoholu w organizmie.

– Pamiętajmy, że nietrzeźwy rowerzysta na drodze to nie tylko zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy takim kierowcom kierować pojazdem i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, natychmiast poinformujmy o tym policję. Alkohol obniża  koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym – przypomina asp. sztab. Agnieszka Marchlak z ryckiej policji.

inf.,fot. KPP Ryki/fot.poglądowe pixabay