Krasiczyn: Rolnik jechał zygzakiem i śpiewał

Jeden z kierujących zauważył drogowe „wyczyny” kierowcy ciągnika i powiadomił policjantów. Zanim doszło do zatrzymania nagrał fragment jego jazdy. Badanie alkomatem wykazało u 45-letniego kierowcy ciągnika ponad 3 promile alkoholu.

Film przedstawia moment, w którym pijany kierowca ciągnika zjeżdża do przydrożnego rowu.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 19. Dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że po drodze publicznej w miejscowości Bończa jedzie pijany traktorzysta, który nie trzyma toru jazdy i co chwilę wjeżdża na pobocze. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę na jednej z posesji.

– Badanie alkomatem wykazało, że 45-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że posiada także aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. W styczniu br. jechał osobowym audi w stanie nietrzeźwości – miał wtedy ponad 2,5 promila. Zakaz prowadzenia pojazdów uprawomocnił się pod koniec czerwca br. – informuje asp. Jolanta Babicz, oficer prasowy KPP Krasnystaw.

45-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz jazdę pomimo orzeczonego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

inf.,wideo, fot.KWP Lublin