Jak zadbać o zdrową skórę?

Skóra to bardzo ważny organ w organizmie człowieka, który często jest narażony na wiele dolegliwości. Jej jedną z podstawowych funkcji jest ochrona organów wewnętrznych, przez co często jest także poddawana różnego rodzaju czynnikom szkodzącym. Skóra ma także charakter wizualny, ponieważ szczególnie w wakacje nikt sobie nie wyobraża wobec panujących upałów zakrywać jej dużych obszarów, a co więcej nie jest to wskazane także z uwagi na zdrowie. To wszystko powoduje, że warto wiedzieć jak zadbać o to, aby skóra pozostała naturalna, piękna oraz zdrowa na długie lata. Wpływ na jej funkcjonowanie ma szereg witamin i minerałów, które należy dostarczać do organizmu w odpowiednich ilościach, jednak równie istotny jest także kolagen – o czym wiele osób zapomina, łącząc go przede wszystkim ze stawami. Zatem w jaki sposób można zadbać o zdrową skórę za pomocą kolagenu?

Wpływ kolagenu na skórę

Kolagen jest podstawowym białkiem, które buduje skórę. Z tego powodu ma on ogromny wpływ na ogólny wygląd i jej stan. Co więcej, jest on swego rodzaju spoiwem pomiędzy skórą, chrząstkami oraz kośćmi i chociaż organizm jest w stanie go samodzielnie wyprodukować to przez różnego rodzaju choroby, dolegliwości i starzenie się organizmu, poziom kolagenu zaczyna być coraz bardziej zaniżony. To powoduje, że warto rozważyć jego suplementację, ale dlaczego jest to tak istotne?

  • Pozytywnie wpływa na stawy, dzięki czemu mogą się one prawidłowo poruszać bez uczucia bólu;
  • Uelastycznia naczynia krwionośne i pozytywnie wpływa na ogólne krążenie krwi;
  • Uczestniczy w procesach zrastania kości oraz gojenia ran;
  • Ogólnie wygładza skórę, zapewniając jej napięcie na odpowiednim poziomie i dodaje jej sprężystości.

Co więcej, kolagen stanowi ok. 30% wszystkich białek, które znajdują się w organizmie człowieka. To tylko podkreśla to, jak wielki ma on wpływ m.in. na skórę. To wszystko powoduje, że należy się wystrzegać jego niedoborów, które negatywnie będą wpływały na ogólne funkcjonowanie organizmu. Kolagen jest nie tylko istotny dla stawów oraz skóry, ale także dla włosów i paznokci. 

Jeśli chce się zadbać o ich odpowiednie zdrowie warto poszukać odpowiedniej odżywki, która w znacznym stopniu będzie mogła to zapewnić. Można je znaleźć m.in. w ofercie sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/Skora,_wlosy_i_paznokcie-k930.html), gdzie jest dostępny kolagen w wielu różnych wariantach, co pozwoli na przyjemną jego suplementację dostosowaną do własnych preferencji.

Czy kolagen przyjmowany doustnie może być skuteczny?

Kolagen przyjmowany doustnie może być skuteczny, szczególnie wobec ujędrnienia i uelastycznienia skóry. Warto jednak postawić na odpowiedni skład tego rodzaju odżywki, ponieważ nie wszystkie z nich będą posiadały ten sam typ kolagenu. To powoduje, że warto wybierać odżywki kolagenowe, które zawierają np. hydrolizat tego białka. Jest to ważne z uwagi na jego lepszą przyswajalność przez organizm, dzięki czemu suplementacja będzie po prostu jeszcze bardziej skuteczna.

Jedną z bogatszych pod tym względem odżywek kolagenowych jest ALLDEYNN COLLAROSE, dostępna w sklepie SFD (https://sklep.sfd.pl/ALLDEYNN_COLLAROSE-opis41082.html#opis). Charakteryzuje się wartościowym składem, który realnie może zwiększyć elastyczność skóry, wpłynąć na redukcję zmarszczek oraz cellulitu, a także pozytywnie wpłynąć na włosy oraz paznokcie. Jeśli w organizmie występują niedobory kolagenu, warto je szybko uzupełnić, właśnie za pomocą tej odżywki.