czwartek, 18 lipca, 2024
Powiat puławskiRegionWiadomości

Tak zakończył jazdę na podwójnym gazie i dożywotnim zakazie

Doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka Kią. 57-latek był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Do zdarzenia doszło we wtorek (10.01) w Starym Pożogu. Na na drodze z Końskowoli do Celejowa zderzyły się czołowo dwa pojazdy.

– Kierujący skodą mężczyzna poruszał się w kierunku Końskowoli. W pewnym momencie zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jadącą z naprzeciwka Kią. Oboje kierujący pojazdami trafili do szpitala – informuje kom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Jak się okazało – kierujący Skodą miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie – informuje dalej Rejn-Kozak. – Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi – dodaje.

Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. 57-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policja wnioskuje o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

57-letnia mieszkanka gminy Wąwolnica kierująca Kią była trzeźwa.

 

/inf., zdj. KPP Puławy/