Garwolin: Potrącił kobietę przechodząca na zielonym świetle po psach. Policja nie dała mu mandatu.

Kobieta w chwili zdarzenia znajdowała się na ostatnim z czterech pasów ruchu. Nie miała żadnej możliwości ucieczki.

Do zdarzenia doszło na jednym ze skrzyżowań w Garwolinie. 23-latek skręcając w lewo z ulicy Długiej w Kościuszki nie ustąpił pierwszeństwa 42-letniej kobiecie przechodzącej przez skrzyżowanie na zielonym świetle.

Kobieta zastała uderzona w nogi i tułów, po czym przewróciła się na jezdnię. Poszkodowana nie miała żadnej możliwości ucieczki. Do zdarzenia doszło gdy znajdowała się na ostatnim z czterech pasów ruchu na tym skrzyżowaniu. Została przetransportowana do szpitala. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało.

Policjanci z Garwolina zakwalifikowali zdarzenie jako kolizja. Zatrzymali 23-latkowi prawo jazdy. Kierującemu skodą grozi teraz jednak dużo większa kara, ponieważ sprawa zostala skierowana do sądu.

Policjanci apelują o ostrożność na drogach: do kierujących o dostosowanie prędkości do natężenia ruchu, pory dnia i panujących warunków atmosferycznych, a także rozważną jazdę oraz zwrócenie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pieszym przypominamy o tym, aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, ale także, aby byli czujni znajdując się już na pasach oraz o noszenie elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają ich widoczność na drodze.

 

/inf., wideo: KPP Garwolin/zdj. kadr z filmu/