W zawodach Kozienice Sprint CUP 2023 wystartowało ponad 160 zawodników

Już po raz drugi Kozienice stały się areną zmagań pływackich cyklu Sprint CUP.  W zawodach rozegranych 18 marca na krytej pływalni delfin do rywalizacji przystąpiło ponad 160 najmłodszych adeptów tej dyscypliny.  W Kozienice Sprint CUP 2023 zaprezentowali się członkowie 13 klubów, głównie z Mazowsza i Lubelszczyzny.

Adepci pływania rywalizowali na na dwóch dystansach 50 metrów i 100 metrów. Na pierwszym rywalizacja odbywała się w 4 stylach, natomiast na drugim stylem zmiennym. Współzawodnictwo odbywało się z podziałem na dziewczęta i chłopców, w 5 kategoriach wiekowych. Łącznie rozdano 50 kompletów medali.

Puchar burmistrza gminy Kozienice – Piotra Kozłowskiego dla najlepszego zawodnika Kozienice Sprint CUP 2023 trafił w ręce Filipa Pocztarskiego z KS Narwal Międzyrzec Podlaski.

Puchar Prezesa Enei Wytwarzanie dla najlepszej zawodniczki Kozienice Sprint CUP 2023 zdobyła Ada Lewandowska z klubu Champion z Tomaszowa Mazowieckiego.

Pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody wręczali, Mirosław Pułkowski – zastępca burmistrza gminy Kozienice, Krzysztof Bomba – przedstawiciel Enei Wytwarzanie oraz Marcin Zmitrowicz – dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu.

Organizatorem zawodów Kozienice Sprint CUP 2023 byli Gmina Kozienice oraz Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz gminy Kozienice – Piotr Kozłowski.

Sponsorem zawodów była Enea Wytwarzanie.

Szczegółowe wyniki rywalizacji można zobaczyć na stronie.

/zdj., inf. KCRiS /