czwartek, 18 lipca, 2024
SPONSOROWANESport

Motor Lublin zagra na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn!

Motor Lublin jest zespołem, który w ostatnich tygodniach znalazł się na tapecie w ogólnopolskich mediach sportowych. Nie chodziło tutaj jednak o znakomite wyniki tego zespołu, a bardziej o sytuację związaną z uderzeniem prezesa przez trenera. Lublinianie mają przed sobą kolejne trudne starcie, jakim będzie wyjazdowa rywalizacja ze Stomilem. Jak zakończy się ten pojedynek w opinii bukmachera?

Stomil Olsztyn

Duma Warmii jest zespołem, który w poprzednich latach występował w wyższej klasie rozgrywkowej, dlatego też nie ma wątpliwości, że od początku sezonu jest to jeden z głównych kandydatów do awansu w opinii bukmachera. Stomil w tym momencie plasuje się na 7 miejscu w tabeli i ma 37 wywalczonych punktów. Ekipa z Olsztyna traci tym samym zaledwie 5 oczek do aktualnego lidera.

Już w najbliższym spotkaniu odbędzie się kolejny trudny sprawdzian dla piłkarzy Stomilu, ponieważ przed własną publicznością zmierzą się z Motorem Lublin. Analizując dotychczasowe statystyki, łatwo zauważyć, że zawodnicy z Olsztyna lepiej radzą sobie w rywalizacjach rozgrywanych przed własną publicznością. Stomil wywalczył 22 punkty w 11 meczach domowych, co jest 3 najlepszym rezultatem w całej stawce. Jeśli chodzi o ekipę z Lublina, to oni również lepiej punktowali do tej pory przed własną publicznością, a na wyjazdach wyglądało to średnio.

Stomil przystąpi do tej rywalizacji z nadzieją na podtrzymanie passy niepokonanej drużyny od 9 kolejnych meczów ligowych. Trzeba jednak przyznać, że obecnie nie spisują się tak dobrze, jak w końcówce 2022 roku, gdzie wygrali 5 kolejnych meczów. Olsztynianie po wznowieniu rozgrywek w rundzie wiosennej zanotowali komplet 4 remisów. Tym samym stracili kilka istotnych punktów, które na koniec sezonu mogą okazać się decydujące w kontekście walki o awans.

Pod kątem obstawiania zakładów u bukmachera warto przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, że w ostatnich meczach tego zespołu nie wpadało zbyt wiele goli. W 4 kolejnych rywalizacjach z udziałem Stomilu Olsztyn padł wynik poniżej 2,5 gola, a w 2 ostatnich starciach nie było nawet jednej bramki.

Stomil – statystyki: 

  • Stomil Olsztyn zremisował w 4 ostatnich rywalizacjach.
  • Stomil nie wygrał żadnego meczu po wznowieniu rozgrywek.
  • W 2 ostatnich meczach z udziałem Stomilu nie wpadła nawet jedna bramka.
  • 4 ostatnie spotkania tej drużyny to wyniki poniżej 2,5 gola.
  • Stomil jest niepokonany w rozgrywkach ligowych od wyjazdowego meczu z Wisłą Puławy.

Motor Lublin

Piłkarze Motoru Lublin w bardzo słabym stylu rozpoczęli obecne rozgrywki. Zmiana na stanowisku trenerskim okazała się jednak strzałem w dziesiątkę i obecnie ponownie walczą o nią awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Aktualnie mają na swoim koncie 34 wywalczone punkty i do lidera tracą 8 oczek. Jeszcze mniejsza jest ich strata do najbliższego przeciwnika, czyli Stomilu Olsztyn, ponieważ wynosi 3 punkty. Bukmacher wskazuje, że jest to jeden z głównych kandydatów do awansu.

Motor przystąpi do najbliższej rywalizacji w roli zespołu, który znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji. Na koncie tej ekipy są 4 kolejne zwycięstwa w rozgrywkach ligowych, a także porażka w rywalizacji z Rakowem Częstochowa. Motor od początku rundy wiosennej sygnalizuje swoją chęć walki o awans, co potwierdził między innymi w wyjazdowej rywalizacji z aktualnym liderem. Lublinianie zwyciężyli w Kaliszu, pokonując KKS, czym zasygnalizowali, że trzeba się z nimi liczyć.

Statystycznie Motor o wiele lepiej radzi sobie przed własną publicznością aniżeli w meczach wyjazdowych. Drużyna z Lublina do tej pory wywalczyła 21 punktów w 12 spotkaniach domowych. Na wyjazdach wygląda to o wiele gorzej, ponieważ uzbierali 13 oczek w 11 rozegranych meczach.

Analizując formę obu tych zespołów, można zakładać, że czeka nas bardzo ciekawa rywalizacja. Motor Lublin wygrał wszystkie spotkania ligowe po wznowieniu rozgrywek, natomiast Stomil Olsztyn nie dał się pokonać w 9 kolejnych rywalizacjach. Która passa w najbliższy weekend dobiegnie końca?

Motor – statystyki:

  • Motor Lublin wygrał w 4 ostatnich meczów ligowych.
  • Motor ma na koncie 3 zwycięstwa po porażce z Rakowem.
  • Ekipa z Lublina w 2 z 4 ostatnich rywalizacji zanotowała wynik z golem obu stron.
  • Motor zachował tylko jedno czyste konto po wznowieniu rozgrywek.
  • Lublinianie aktualnie plasują się na 8. miejscu w tabeli z dorobkiem 34 punktów.

Faworyt meczu u bukmachera?

Faworytem najbliższego spotkania ligowego jest ekipa z Lublina. Stomil Olsztyn jest niepokonany w 9 kolejnych meczach o punkty, a dodatkowo ma dobre statystyki w meczach domowych, jednak analitycy legalnego bukmachera wskazują tutaj na przewagę gości. Motor przystąpi do tego meczu po serii 4 kolejnych zwycięstw. Ogólnie statystyki tego zespołu w meczach wyjazdowych nie są najlepsze, jednak warto zwrócić uwagę, że pomimo tego potrafili wygrać w delegacji z aktualnym liderem tabeli.

Motor bez wątpienia zgłasza aspiracje związane z walką o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Podobne nastawienie mają piłkarze z Olsztyna, dlatego już w najbliższy weekend można się spodziewać bardzo ciekawej rywalizacji. Stomil ma serię 4 kolejnych meczów, w których zanotował wynik poniżej 2,5 gola. Łącznie w tym czasie w meczach z udziałem tego zespołu wpadły zaledwie 4 bramki. Ekipa z Lublina jest bardziej bramkostrzelna, ponieważ w każdym z 4 rozegranych meczów ligowych strzeliła przynajmniej jedną bramkę, a trzy razy zdobyli co najmniej 2 trafienia. Popisem gry ofensywnej w wykonaniu tej drużyny było również ostatnie starcie domowe z Pogonią Siedlce. Biorąc jednak pod uwagę aktualną sytuację w tabeli, a także nastawienie obu zespołów, można się tutaj spodziewać raczej zamkniętej rywalizacji, coś na wzór tego, co obejrzeli kibice Motoru w starciu z KKS Kalisz.

Najbliższe spotkanie z udziałem tych drużyn obstawisz w ofercie bukmachera Superbet. Jest to operator, który otrzymał licencję od Ministerstwa Finansów na przyjmowanie i udzielanie zakładów wzajemnych, a tym samym może się pochwalić mianem legalnego bukmachera.

Więcej sportu na naszej stronie!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95