czwartek, 18 lipca, 2024
DęblinPod patronatemPowiat ryckiRegionWiadomościZapowiedzi

Dęblin: Bluesowy koncert charytatywny w MDK

Już 15 kwietnia w Dęblinie zagra Adam Kulisz – Trio. W trakcie koncertu będą zbierane pieniądze dla Oliwii.

Sobotni koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Na deskach Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie wystąpi Adam Kulisz – Trio. W przerwach koncertu odbędą się aukcje, z których dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację i leczenie 17-letniej Oliwii Kapicy, uczennicy 3-klasy Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie. Nastolatka choruje na schizofrenię i epilepsję.

W trakcie koncertu będzie można posłuchać bluesa w najlepszym wydaniu

Liderem zespołu jest Adam Kulisz, który od 40 lat jest jednym z filarów polskiej sceny bluesowej. Formacja Kulisz Trio od początku swojego istnienia, czyli od 2006 roku wydała 3 płyty długogrające oraz epke z autorskimi kompozycjami Adama. Obecny skład tria stanowią Adam Kulisz – gitara i śpiew, Piotr Rożankowski – kontrabas oraz Tomasz Kwiatkowski na perkusji. Zespół występował na największych polskich festiwalach bluesowych (Rawa Blues Festiwal, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Lauba pełno bluesa, Ku Przestrodze, Jesien z Bluesem, Suwałki Blues Festiwal) oraz poza granicami polski.

Setki zagranych koncertów klubowych sprawiły, że formacja ma oddanych fanów w każdym zakątku Polski. Dzieje się tak za sprawą świetnej muzyki i tekstów, które często są pisane w języku śląskim. Twórca formacji dysponuje pìęknym, bluesowym, chropawym głosem, który siedmiokrotnie został doceniony przez czytelników ‘Twojego Bluesa” w corocznej ankiecie Blurs Top, przyznając pierwsze miejsce. Od lat zajmuje również czołowe pozycje w tym plebiscycie jako gitarzysta. Trio udowadnia, że blues to nie tylko smutek, melancholia i siermiężna dola ale i humor, taniec, radość. Kulisz Trio to dobra zabawa przy wyśmienitej muzyce.