czwartek, 25 kwietnia, 2024
DęblinPowiat ryckiRegionSportWiadomości

Dęblin. Wielki sukces piłkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 5 – wygrywamy finały wojewódzkie!

W piątek (26.05) w Łęcznej odbyły się finały wojewódzkie w piłkę nożną chłopców z rocznika 2010 i młodszych. Na zawody stawiły się najlepsze drużyny z 6 rejonów: Lublin, Łęczna, Biała Podlaska, Krasnystaw, Kraśnik i Dęblin. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie w składzie: Sebastian Mikusek, Rafał Nawrotek, Hubert Skóra, Mateusz Rybak, Dawid Cieśla, Oskar Gazda, Gabriel Przybyś, Wiktor Hamerla, Kamil Grabowski oraz Kacper Bułyszko, prowadzona przez Piotra Świtaja, zapewniła sobie awans do tych rozgrywek, wygrywając wcześniej kolejno finały miejskie, powiatowe oraz rejonowe.

Drużyna SP nr 5 po losowaniu trafiła do mocnej grupy z Krasnymstawem i Lublinem. Pierwszy mecz z Krasnymstawem rozpoczął się błyskawicznym prowadzeniem “Piąteczki”. Chwilę później padła druga bramka dla SP nr 5. Następnie przeciwnicy strzelili bramkę kontaktową. Ostateczny wynik meczu do 2-1 dla Dęblina. Drugi mecz dęblińskiej drużyny to starcie z bardzo mocną ekipą z Lublina. Tutaj szale zwycięstwa podczas meczu przechylały się kilkukrotnie. Na dwie minuty przed końcem meczu, to Lublin był bliższy końcowej wygranej prowadząc 3-2. Jednakże waleczna postawa zawodników “Piąteczki” i motywacja sprawiły, że ostatecznie Dęblin wygrywa 4-3, a zwycięska bramka padła dosłownie w ostatnich sekundach meczu, tym samym zapewniając nam udział w finale. Drugą grupę wygrywa Łęczna – gospodarz turnieju.

Finałowy mecz między Dęblinem a Łęczną rozpoczął się prowadzeniem drużyny gospodarzy. Jednakże reprezentacja SP nr 5 szybko odpowiedziała i wyrównała. Podstawowy czas gry skończył się wynikiem 1-1. O ostatecznym zwycięstwie miała zadecydować dogrywka, w której wg przepisów “złota bramka” kończy mecz. Dogrywka na początku nie układała się po myśli trenera. Podstawowy zawodnik doznał kontuzji i konieczne było przebudowanie formacji. Przed utratą gola, “Piąteczkę” trzykrotnie uratował znakomicie spisujący się bramkarz. I w tym momencie ostateczną szalę zwycięstwa na konto Dęblina przechylił zawodnik, który zasilił zespół z rezerwy, strzelając wymarzoną “złotą bramkę”.

Bramki w całym turnieju strzelali: Sebastian Mikusek – 6 bramek, Mateusz Rybak – 1 bramka, Gabriel Przybyś – 1 bramka (złota). – Jednakże to cały zespół ciężką pracą i determinacją, wywalczył najwyższą pozycję w naszym województwie. Jednocześnie jest to historyczne zwycięstwo drużyny z SP nr 5 w finałach wojewódzkich w piłkę nożną, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy – podkreśla Piotr Świtaj.

Kolejny etap to finały ogólnopolskie, w których zmierzą się najlepsze drużyny ze wszystkich województw w Polsce.