czwartek, 18 lipca, 2024
Na sygnalePowiat ryckiRaport drogowyRegionWiadomości

DK48: W nocnym wypadku w Białkach Górnych zginęły dwie osoby, cztery zostały ranne (zdjęcia/wideo)

Do zdarzenia doszło po godzinie 22:00 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 48 z drogą prowadząca do Nowodworu. Uczestniczyły w nim dwa samochody osobowe. 

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący osobowym oplem, 31-letni mieszkaniec powiatu ryckiego wymusił pierwszeństwo. Jadąc drogą podporządkowaną prowadzącą z Nowodworu w kierunku Białek Górnych wjechał na skrzyżowanie z drogą krajową nr 48 doprowadzając do zderzenia z volkswagenem. Wraz z 31-latkiem podróżowało 4 pasażerów.

Na skutek zderzenia śmierć na miejscu poniosło dwóch 34-letnich mieszkańców powiatu ryckiego, pasażerów opla. Pozostałych pasażerów opla oraz kierujący trafili do szpitali.

Do szpitala trafił również kierujący volkswagenem. Nieprzytomny z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Badanie stanu trzeźwości kierującego oplem wykazało że był trzeźwy. Od kierującego volkswagenem pobrano krew do badań.

Droga byłą całkowicie zablokowana, objazdy poprowadzono drogami gminnymi. Utrudnienia mogą potrwać do rana.

Policja wyjaśnia dokładne okoliczności zdarzenia.

Tuż po zdarzeniu na miejscu pracowało 6 zastępów straży pożarnej (2xJRG Ryki, OSP Ułęż, OSP Nowodwór, OSP, Stary Bazanów, OSP Trzcianki), policja, 3xZRM i służba drogowa.

Wcześniej o zdarzeniu informowaliśmy tutaj:

Uwaga! Poważny wypadek na DK48 na wysokości Nowodworu