poniedziałek, 26 lutego, 2024
DęblinNa sygnaleRegionWiadomości

Dęblin. Spędzi trzy miesiące w areszcie za kierowanie autem pod wpływem alkoholu

38-letni mieszkaniec powiatu ryckiego nie dość, że ma sądowy zakaz kierowania, to jeszcze pijany kierował oplem. Zatrzymali go dęblińscy policjanci.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek (4.12.). Po godzinie 23:00 policjanci z dęblińskiego komisariatu policji na ul. Okólnej w Dęblinie zauważyli pojazd marki Opel z niesprawnym oświetleniem.

Brak światła pozycyjnego w jednej z tylnych lamp był powodem zatrzymania do kontroli. Kierującego zatrzymano na ul. Wiatracznej. Bełkotliwa mowa zdradziła 38-letniego mieszkańca powiatu ryckiego, że jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,37 mg/l oraz 0,36 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – poinformował asp. Łukasz Filipek, oficer prasowy z KPP Ryki.

Ponadto sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada dwa zakazy sądowe prowadzenia pojazdów. Jeden orzeczony na 10 lat a drugi dożywotnio. Dodatkowo pojazd którym się poruszał nie posiadał ważnych badań technicznych oraz polisy OC.

Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. – Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie w warunkach recydywy – mówi asp. Filipek.

 

 

inf.KPP Ryki