poniedziałek, 26 lutego, 2024
DęblinWiadomości

Dzień Otwarty Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Dęblinie

W niedzielę, 17 grudnia, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Dęblinie otwiera drzwi Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Michalinowskiej dla wszystkich, którzy chcą bliżej zapoznać się z jego działalnością.

W tym momencie, jak informuje SPZOZ, pod opieką Ośrodka znajdują się 442 osoby. Dzieci i młodzież mają zapewniony pierwszy kontakt z opieką psychologiczną w ich najbliższym środowisku. Funkcjonowanie placówki opiera się na współpracy z rodziną pacjenta oraz jego środowiskiem szkolnym. Pacjenci mają tam zapewnioną opiekę psychologów, psychoterapeutów i terapeutów środowiskowych.

Jak zapowiadają organizatorzy, w ramach Dnia Otwartego koordynatorka Ośrodka, psycholog mgr Joanna Jeł opowie o organizacji pracy w Ośrodku. Natomiast swoją pracę zaprezentuje: mgr Małgorzata Bednarska, terapeutka rodzinna (psychoterapeutka), mgr Sylwia Wójtowicz, terapeutka rodzinna (psychoterapeutka), mgr Anna Grzegorczyk, psychoterapeutka (terapia psychodynamiczna), mgr Kinga Hołda, terapeuta środowiskowy.

Ponadto dr Magdalena Łuka powie, jak sięgnąć po pomoc w ramach programu leczenia traumy, który również realizowany jest w Filii przy ul. Michalinowskiej. Podczas Dnia Otwartego psycholożki będą udzielały także konsultacji.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 17.12.2023r. w godz. 11:00-15:00.