czwartek, 18 lipca, 2024
DęblinPowiat ryckiRegionWiadomości

Dęblin: W tym roku orkiestrowe granie w Pałacu Jabłonowskich

Przed nami kolejne granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Sztab MDK Dęblin łączy siły z Lotniczą Akademią Wojskową. Tegoroczne orkiestrowe granie zagości w Pałacu Jabłonowskich.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnostyki, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Wolontariusze z dęblińskiego sztabu będą kwestować na ulicach Dęblina, najbliższych okolic oraz podczas finałowego koncertu w Pałacu Jabłonowskich.

W programie wydarzenia zobaczymy występy solistów i zespołów artystycznych z dęblińskich szkół oraz Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie. Usłyszymykoncerty w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Dęblinie, zespołu muzycznego żołnierzy z Klubu 4. Pułku Saperów w Dęblinie, zespołu „WILAW” z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz zespołu „Michał Pastuszak i Bard Band”.

W trakcie finału odbędą się liczne licytacje i kwesta na rzecz WOŚP.

Na placu przed Pałacem Jabłonowskich będzie można zapoznać się z dorobkiem naukowym Lotniczej Akademii Wojskowej, obejrzeć pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez 4. Pułku Saperów w Dęblinie. Przedstawiciele 34. Patrolu Saperskiego wygłoszą prelekcję oraz zaprezentują swój sprzęt. Żołnierze 22. Dęblińskiego Batalionu Lekkiej Piechoty zaprezentują swoje wyposażenie i umundurowanie. Punkt informacyjny wystawi także Wojskowe Centrum Rekrutacji w Puławach

Zapraszamy wszystkich do Pałacu Jabłonowskich w Dęblinie na 32. Finał WOŚP pełen muzyki, tańca i śpiewu oraz innych atrakcji już przed godziną 15:00!