poniedziałek, 26 lutego, 2024
DęblinRegionWiadomości

Bawili się do białego rana! Studniówka w ZSZ nr 1 w Dęblinie

Bal Studniówkowy dla uczniów klas 5tke oraz 5tli z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie był jednym z tych wydarzeń, które na zawsze pozostaje w pamięci. Towarzyszyła mu niezwykła i uroczysta atmosfera. Był to czas, który zapowiedział, że niespełna sto dni dzieli ich od egzaminu maturalnego.

“Tegoroczni maturzyści klas 5tke i 5tli o godzinie 18:00 zainaugurowali tegoroczną studniówkę 2024, która odbyła się na sali bankietowej Wisełka w Stężycy. Na wstępie głos zabrał dyrektor Artur Misiak, który dokonał uroczystego otwarcia studniówki i życzył uczniom udanej zabawy oraz niezapomnianych wrażeń. Wreszcie nastąpił moment, na który czekali maturzyści, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście: Monika Kośmińska- wicestarosta Powiatu Ryckiego, Andrzej Matysiewicz- Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie, Krystyna Gowin- Naczelnik Sekcji Eksploatacji w Dęblinie, Jolanta Kiebzak- długoletnia Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie oraz Aneta Jaworska- przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice” – czytamy w komunikacie szkoły.

Bal rozpoczął się uroczystym polonezem przygotowanym pod kierunkiem Zofii Samuły – instruktora tańca. Tradycyjnie taniec rozpoczął dyrektor Artur Misiak, dyrektor Iwona Wierzchowska -Kuta i wychowawczynie klas maturalnych Agnieszka Piwońska- Filipek i Karolina Rymkiewicz- Rogacka.

“Po gromkich brawach, uczniowie klas maturalnych podziękowali swoim nauczycielom za przekazaną wiedzę, cierpliwość i wyrozumiałość. Dyrekcji, kierownikowi internatu i kierownikowi kształcenia praktycznego oraz wychowawczyniom podziękowali wręczając kwiaty, będące symbolicznym dziękuję i wyrazem wdzięczności za opiekę, poświęcony czas i przekazywaną wiedzę. Zaproszeni goście życzyli uczniom udanej zabawy i powodzenia na maturze” – przekazuje placówka.

Po części oficjalnej rozpoczęła się szalona studniówkowa noc. O godzinie 22:00 dla zebranych gości uczniowie zaprezentowali program artystyczny utrzymany w konwencji kabaretowej, na który złożyły się scenki z życia społeczności szkolnej. Pozostała część wieczoru upłynęła wszystkim na wspólnej zabawie i tańcach do białego rana. Z pewnością tegoroczny bal studniówkowy pozostanie jednym z najmilszych wspomnień na długie lata.

Karolina Rymkiewicz-Rogacka/fot. ZSZ nr 1 w Dęblinie