czwartek, 18 lipca, 2024
Na sygnalePowiat ryckiRegionWiadomości

Bramka: Przejechał go ciągnik z którego chwilę wcześniej wysiadł

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w miejscowości Bramka w gm. Kłoczew. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

– 72-letni mężczyzna po zakończonej pracy na łące postanowił odczepić prasę od ciągnika. Gdy mężczyzna wysiadał z ciągnika pojazd zaczął się staczać i najechał go tylnym kołem – informuje asp. Łukasz Filipek z ryckiej policji. – Mężczyzna oświadczył, że sam się wydostał spod maszyny i poszedł do domu, gdzie wezwano pomoc – dodaje.

Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Ryccy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

– Bądźmy ostrożni podczas obsługi maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas dojazdu i powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności. Zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu różnego typu sprzętu, może mieć tragiczny finał. Większość prac w gospodarstwie wykonywana jest z wykorzystaniem maszyn rolniczych, które mają ułatwiać życie rolnika, a często korzystanie z nich pod wpływem alkoholu mocno je komplikuje. Dlatego bądź odpowiedzialny i nie pracuj w gospodarstwie pod działaniem alkoholu – apelują policjanci.

Szczególną uwagę zwracać należy na dzieci i młodzież, która często pomaga przy pracach polowych. Młodzi ludzie mają mniejsze doświadczenie w tym zakresie i powinni wykonywać tylko drobne prace, najlepiej pod okiem dorosłych. Należy zwracać także uwagę na najmłodsze pociechy, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci bez opieki.

– To na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych – podsumowuje policja.