Kazimierz Dolny: Były strażak ochotnik sprawcą podpaleń

24-latek jest odpowiedzialny za seryjne podpalenia. W wyniku pożarów spłonęły stodoły ze sprzętem rolniczym, pustostany i nieużytki rolne na terenie gminy Kazimierz Dolny.

– Puławscy kryminalni od kilku miesięcy rozpracowywali sprawę licznych pożarów, do których dochodziło na terenie gminy Kazimierz Dolny. Najczęściej płonęły drewniane i niezamieszkałe budynki, takie jak pustostany, czy stodoły ze znajdującym się wewnątrz sprzętem rolniczym. Podpaleniu uległ także dawny ośrodek wypoczynkowy – informuje st.sierż. Małgorzata Okoń z puławskiej policji.

Kryminalni wytypowali, że osobą która wzniecała pożary jest 24-letni mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny. Jak się okazało, były strażak ochotnik.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W piątek policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Puławach, gdzie usłyszał 5 zarzutów dotyczących podpaleń i spowodowania strat wielkich rozmiarów.

– Młody mężczyzna przyznał, że podpalał bo był zafascynowany działaniami strażaków. Począwszy od pierwszego zdarzenia starał się, by podejrzenia nie padły na jego osobę. Nie potrafił jednak powiedzieć co nim kierowało i skąd brały się pomysły następnych podpaleń – mówi st.sierż. Okoń.

24-latkowi grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

inf.,fot. policja