Mrówka wspiera dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Dęblinie

“Bezpieczna droga do szkoły” – to tytuł akcji, w której wraz z miejscowym Komisariatem Policji uczestniczył market PSB Mrówka Dęblin.

Włączyliśmy się w informacyjno-edukacyjne działania prowadzone przez policję. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły oraz powrotach do domu – informuje Aleksandra Biernacka, zastępca kierownika PSB Mrówka Dęblin. W spotkaniach zorganizowanych z dziećmi z grup przedszkolnych oraz klas 1-3 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Dęblinie uczestniczyła nasza maskotka, mrówka – mówi dalej Biernacka.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się od policjantów m.in. w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drogach, jak korzystać z przejść dla pieszych i innych elementów infrastruktury drogowej. Funkcjonariusze przypomnieli także o ograniczonym zaufaniu w stosunku do osób obcych i zwierząt, które można spotkać w drodze do szkoły. Poinformowali także o metodach szukania pomocy w sytuacjach zagrożenia. Nie zabrakło także rozmowy o konieczności noszenia na sobie elementów odblaskowych.

W trakcie spotkania wszystkie dzieci dostały od nas kamizelki i opaski odblaskowe. Najmłodsi otrzymali też notesy, kolorowanki i długopisy, które mamy nadzieję będą im przypominać o spotkaniu i bezpieczeństwie na co dzień – mówi Biernacka.

Aby osłodzić spotkanie maluchy otrzymały również cukierki i lizaki. Spotkanie przebiegło w atmosferze dobrej zabawy. – Uśmiech na twarzy dzieci był najlepszym podziękowaniem dla Naszego udziału w tym przedsięwzięciu. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy przyczynić się do edukacji i poprawy bezpieczeństwa dzieci – kończy Biernacka.

 

 

/zdj., inf.: PSB Mrówka Dęblin/